ŞifaChi

Size Özel Seanslarla Kendinizi Keşfedin…

EFT

eftEFT  ”Emotional Freedom Techniques” in kısaltılmış hali olup, Duygusal Özgürleşme Teknikleri anlamına gelmektedir. EFT bu yüzyılın en önemli gelişmelerinden biri olarak da değerlendirilmektedir.

EFT ile  geçmişte yaşadığımız bir olayın bırakmış olduğu duygusal izlerden veya kayıtlardan, sadece parmaklarımızı kullanarak arınmak mümkün olmaktadır. Bir başka değişle EFT  fiziksel bedenimiz vasıtasıyla zihnimizi iyileştirdiğimiz bir terapi yöntemidir.

Zihinsel, ruhsal ve fiziksel sorunların, hastalıkların ve korkuların temelinde, enerji sistemimizdeki tıkanıklıklar vardır. EFT tekniği, binlerce yıllık Çin tıbbının kullandığı kavramlar ve ilkelerden yararlanmaktadır. EFT enerji tıkanıklıklarını, blokajlarını hızlı bir şekilde açar, akışı arttırır ve dengeyi bulmayı sağlar.

Vücudumuzda enerji merkezleri dediğimiz çakralar ve enerji akımını sağlayan meridyenler bulunmaktadır. Çakralar ve meridyenler, insanın evren ile olan enerji alışverişini sağlar. Enerji merkezlerinden değişik sebeplerden dolayı oluşan blokajlar, hastalıklara, halsizliklere, duygusal dengelerin bozulmasına  ve korkulara  sebep olur.  EFT tekniği enerji blokajlarını çözerek, bu tıkanıklığın yarattığı acı, öfke, kıskançlık, korku, endişe, stres, üzüntü gibi olumsuz duyguları yok eder. Geçmişte yaşanılan ve travma yaratan her durum hatırlandığında ortaya çıkan olumsuz duygu, bu ikisini birbirine bağlayan ve köprü vazifesi gören blokaj ortadan kalkınca kaybolur. EFT seansları sonrasında artık aynı olaya bakar ve hiçbir şey hissetmeyiz.

EFT bir iyileştirme sanatıdır. EFT tekniğinde önemli olan duygusal sorunun adını koymaktır.  EFT o soruna odaklanırken, meridyen hatları üzerinde bulunan akapunktur noktalarına parmak ucu ile hafif hafif vurarak yapılır. Bu şekilde enerji dengelenir, enerji blokajları çözülür, üzerinde çalışılan sorun da kalıcı bir şekilde ortadan kalkar. Sizi rahatsız eden ve enerji akışınızı, sisteminizi yavaşlatan duygulardan arındıkça, daha sağlıklı ve mutlu olursunuz, hayattan aldığınız zevk artar, üretkenlik artar.

EFT’yi kişi  her zaman ve her yerde, kendi kendine uygulayabilir. Bir başkasına uygulamak için konunun uzmanı olmanız şarttır.

EFT dünyanın birçok yerinde psikologlar ve psikoterapistler tarafından yaygın olarak kullanılır. Çok hızlı çözüme ulaşılması ile ün yapmıştır. Danışanlar üzerinde başarı düzeyi çok yüksektir.

EFT Kullanım Alanları: 

Fobiler ( kapalı alan, kedi, köpek, böcek, su, yükseklik, karanlık, yalnızlık korkusu v.s…)eft2

kıskançlık, öfke, stres, panik atak, güvensizlik, özlem, derin üzüntü, değersizlik, çeşitli negatif duygular, depresyon,

migren, değişik vücut ağrıları, travmalar, aşırı kilo, aşırı zayıflık,

ayrılık sonrası yaşanan aşk acısı

cinsel problemler,

ilişkilerde öfke, çekingenlik, bıkkınlık, eleştirilerden aşırı etkilenme, anlaşılamama hissi,

Bağımlılıklar (alkol, sigara, kahve, çikolata  tırnak yeme v.s…)

İş hayatında stres, başarısız olma korkusu, red edilme korkusu,

Sporcularda vuruşlar ve başarı inancı, turnuva veya maç öncesi stres, özgüven sorunları,

EFT seansları 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir. Seans ücreti 600 TL  dir.

Serkan Sorguç Uluslararası EFT Master Uygulayıcısıdır. The AMT Derneği üyesidir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s